AS-Motor má řešení pro údržbu vinic

Kultivace a údržba vinic bývala těžkou manuální prací. Technologie AS-Motor na strmé svahy péči o vinice značně vylepšila.

Vineyard cultivation is one of the oldest agricultural practices in human history. Thus viticulture is not only a cultural tradition in many regions, it has also become an important way of life. Sustainable viticulture has become increasingly important in recent decades – permanent plant cover improves soil structure and reduces nitrate leaching and erosion danger. Starting with the production of the first AS-Motor Allmäher in 1961, AS-Motor’s mowers are uniquely suited to tackle the steep slopes and thick growth of vineyards.

Příklady využití

Celoroční a sezónní využití

Vineyards are cultivated on slopes in many of the world’s winegrowing regions. AS-Motor offers various solutions for slope mowing, including mulching devices for areas with particularly thick growth.

Mulching technology provides the robust cutting power needed to shred thick vines and prunings, returning the mulch to the soil as absorbable nutrients.

Na naší vinici se snažíme vyvarovat chemickému postřiku proti škůdcům a přílišnému hnojení. Již roky používáme sekačky AS 21 a AS 28. Tyto sekačky se třemi koly jsou ideální na strmý a uzký terén s vysokou trávou. Svahy sekáme stroji s dvoudobým motorem. a tak není problém s mazáním motoru. Motory AS s výkonem 6 koní jsou na tento terén skvělé.

– Michael Horlacher (zahrádkář a vinař ze Stuttgartu)

S cepovou sekačkou AS 901 posekám trávu i prořežu dřevnatý podrost vinné révy najednou. Mám tak méně práce se sekáním a nepotřebuji herbicidy.

– Martin Gehauf (farmář a vinař z Freyburku)

využití

Květnaté louky

Květnaté louky vytváří přirozené prostředí pro včely a významně přispívají k biodiverzitě a zachovávání ekosystému. Než vykvetou, mohou rychle vyrůst do výšky 40 cm a měly by se sekat 3-4x ročně. Naše profesionální sekačky, mulčovací sekačky s bočním výhozem, sekačky Allmähers a traktory Vám v péči o louky pomohou.

Vysoká luční tráva

Sady nebo zeleň podél cest se běžně sekají pouze jednou nebo dvakrát ročně. Tráva a křoví mohou vyrůst i do metrové výšky. Ručně vedené sekačky AS Allmäher a traktorové sekačky Sherpa podávají skvělý výkon a vynikající mulčovací výsledky přesně v takových podmínkách.

Mulčování

Mulčování je proces, kdy jsou odřezky trávy několikrát nasekány a rozemlety na jemný mulč, který pak v trávě zůstává jako přírodní hnojivo. Speciální mulčovací nože a kruhová mulčovací jednotka se hodí na okrasné trávníky. Systém křížových nožů nebo cepové sekačky jsou vhodné především na sekání vysoké trávy.

Nerovný terén

Zvířecí nory, mraveniště nebo potoky způsobují nerovnosti terénu. Hned několik sekaček AS-Motor má vysokou světlou výšku, pohon všech kol, uzávěrku diferenciálu a pneumatiky vhodné na členitý terén.

Svahy

Sekačky AS-Motor mají vysokou světlou výšku, nízkou celkovou hmotnost, optimální rozložení hmotnosti a nízké těžiště pro práci na svazích.

Pohon všech kol

Pohon všech kol nejen zajišťuje výkon na svazích se sklonem přes 30 stupňů, ale i vysokou míru bezpečnosti při jízdě z kopce. Pohon všech kol zajišťuje bezproblémový pohyb i ve vlhkém prostředí a na nerovném terénu - i když kola jedné nápravy již nemají trakci.

produkty

AS 28 2T ES

Allmäher s dvoustupňovým pohonem a vzduchem plněnými pneumatikami

63 cm
4,4/6,0 kW (k)
k produktu »
AS 65 2T ES

Moderní Allmäher pro svahy a obtížný terén

65 cm
4,4/6,0 kW (k)
k produktu »
AS 73 4T B&S

Jedinečná sekačka na louky s dvěma možnostmi rychlosti nože

73 cm
9,7/13,0 kW (k)
k produktu »
AS 901 SM

Profesionální cepový mulčovač s vysokým výkonem

90 cm
11,9/16,0 kW (k)
k produktu »
AS 940 Sherpa 4WD

Sekačka na vysokou trávu se stálým pohonem všech kol

90 cm
20,1/27,0 kW (k)
k produktu »
AS 940 Sherpa 4WD XL

Traktorová sekačka na vysokou trávu s trvalým pohonem všech kol a větší světlou výškou

90 cm
20,1/27,0 kW (k)
k produktu »
AS 1040 YAK 4WD

Silná, robustní a v těžkém terénu jako doma - AS 1040 Yak 4WD

100 cm
17,2/23,0 kW (k)
k produktu »